BELLEN Häst & Ponny
Hem
2018-07-21
  Bellen Häst & Ponny
Meny
Hem
Anläggningen
Ridskolan
Hästarna
Aktiviteter
Hitta till Bellen
Kontakt
TKRK
Länkar
Sök
Logga in





Glömt ditt lösenord?
Startlista KM dressyr 6 oktober 2013 Skriv ut E-post

 

 

Uppdaterad 19.52  131005            Preliminär startlista

 

Textruta: Stort tack till våra Sponsorer:
Hamnpaviljongen
Repairstore
Comwell
Tvååkers kör och ridklubb
Klubbmästerskap i dressyr             6 oktober 2013             

 

Tiderna är ej definitiva

 

 

 

Lilla KM ponny, LC:1

 

Antal starter:9                             Antal placerade:3

 

1.       10.00  Daniella Aronsson                      Strätes Ramson

 

2.       10.07  Lee Adolfsson                                                          Viking

 

3.       10.14 Josefin Andersson                     Mickey

 

4.       10.21  Linnea Segersten                       Fanish Mossie

 

5.       10.28  Vilma Hansson                            El Ninjo

 

6.       10.35  Viktoria Bengtsson                    Smedhults Connecticut

 

7.       10.42  Thelma Wessman                      Myggan

 

8.       10.49  Emilia Larsson                              Carisma

 

9.       10.56 Mai Linder                                      Kajsa Kavat

 

                                                                                                                                

 

Lilla KM häst, LB:1

 

Antal starter:6                                                          Antal placerade:3

 

1.       11.10  Mariella Gustafsson                  Ballinaclough Spotty

 

2.       11.17  Moa Johansson                          Rezgo

 

3.       11.24  Linnea Segersten                       Believe in Bell

 

4.       11.31  Annelie Andersson                   Turbin

 

5.       11.38  Mikaela Davidsson                    Bellino

 

6.       11.45  Anna Andersson                        Pinoccio

 

 

 

Paus 30 min

 

Prisutdelning Lilla KM dressyr                            Gärna till häst

 

 

 

Stora KM ponny, LB:1

 

Antal starter:8                                                          Antal placerade:3

 

1.       12.25  Wilma Johansson                       Strätes Ramson

 

2.       12.32  Linnea Ohlsson                           Sally

 

3.       12.39  Josefin Andersson                     Stardust C

 

4.       12.46  Tilda Wessman                            Sörbys Ultra Queen

 

5.       12.53  Louise Stålnacke                         Poetic Byron

 

6.       13.00  Rebecka Larsson                        Queens Sunshine

 

7.       13.07  Linnea Segersten                       Gulden

 

8.       13.14  Desirée Aronsson                      Bellissimo

 

 

 

Stora KM häst, LA:1

 

Antal starter:2                                                          Antal placerade:2

 

1.       13.21  Emma Apelqvist                         Lukas

 

2.       13.28  Jennifer Gull                                Idun

 

 

 

Prisutdelning stora KM

 

                                                          Gärna till häst

 

Prisutdelning Kombination

 

 

 

 

 

 

 

Stort tack till våra Sponsorer:

Hamnpaviljongen

Repairstore

Comwell

Tvååkers kör och ridklubb

 

 

 


Anmälda i kombinationsklass

 

Klass 10 Junior tom 13 år

 

Antal anmälda: 9               Antal placerade:3

 

1.      Lee Adolfsson         Viking

 

2.      Wilma Johansson    Strätes Ramson

 

3.      Josefin Andersson   Stardust C

 

4.      Vilma Hansson        El Ninjo

 

5.      Emilia Larsson        Carisma

 

6.      Tilda Wessman       Sörbys Ultra Queen

 

7.      Thelma Wessman   Myggan

 

8.      Viktoria Bengtsson Smedhults Connecticut

 

9.      Daniella Aronsson  Strätes Ramson

 

 

 

Klass 11 Ungdom tom 18 år

 

Poängtabell Kombinationsklassen

 

1:a

2:a

3:a

4:a enl TR

Genomförd

deltagit

Lilla

11

7

6

5

3

1

Stora

15

9

7

-

5

1

 

Om ryttare hamnar på lika poäng skiljs de åt enligt nedan:

1.       Ridit stora KM i både hoppning och dressyr

2.       Bäst poäng på allmänt intryck i dressyren

3.       Minst antal fel och bäst tid i hoppningen

 

Antal anmälda: 6               Antal placerade:3

 

1.      Linnea Ohlsson       Sally

 

2.      Moa Johansson       Rezgo

 

3.      Linnea Segersten    Fanish Mossie

 

4.      Louise Stålnacke     Poetic Byron

 

5.      Mikaela Davidsson Bellino

 

6.      Mai Linder              Kajsa Kavat

 

 

 

Klass 12 Senior

 

Antal anmälda:3                Antal placerade:3

 

1.      Annelie Andersson  Turbin

 

2.      Jennifer Gull           Idun

 

3.      Emma Apelqvist     Lukas

 

 

 

Funktionärslista

 

Domare:        Anna Jägryd

 

Skrivare:        Birgitta Norrman

 

Sekretariat:   Katarina Nilsson

 

Insläpp:         Malin Lindberg

 

Speaker:        Malin Lindberg och Lotta Andersson

 

Café:             Bibbi Davidsson, Madelene Glasell

 

Ljud:              Torbjörn Andersson

 

Parkering:     Mariann Andersson

 

 

 

Prisutdelare: Katarina Nilsson, Bibbi Davidsson

 

Förberedelser före tävlingen: Vilma Hansson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senast uppdaterad ( 2013-10-05 )
 
< Föregående   Nästa >
zeb2005 010-w400.jpg
 
© 2018 Pinnaso