BELLEN Häst & Ponny
Hem
2018-05-24
  Bellen Häst & Ponny
Meny
Hem
Anläggningen
Ridskolan
Hästarna
Aktiviteter
Hitta till Bellen
Kontakt
TKRK
Länkar
Sök
Logga in





Glömt ditt lösenord?
Startlistor Hjärtehoppet 2013 Skriv ut E-post

Startlistor

Ryttarmeddelande

Funktionärslistor

<3 Hoppet     Lördag 23 februari 2013

                      Bangång fram till kl 09.40

                      09.40-10.00 framhoppning i ridhuset för klass: 1-8

 

Kl. 10.00        Första start

Klass 1          20 cm häst

1.    Annelie Andersson Tubbe

 

Klass 6          70 cm häst

1.    Eva Davidsson                             Zonette

2.    Miia Ohlsson                                Ärtan

3.    Moa Johansson                            Rezgo

4.    Mikaela Davidsson                       Bellino

5.    Anna Yring                                   Jasmine

6.    Cissi Einarsson                             Bella

 

Klass 7          80 cm häst

1.    Cissi Einarsson                             Bella

2.    Miia Ohlsson                                Ärtan

3.    Cissi Einarsson                             Nizze

 

Klass 8          90 cm häst

1.    Eva Davidsson                             Zonette

2.    Mikaela Davidsson                       Bellino

3.    Anna Yring                                   Jasmine

 

Ca 10.30       banbyggnad och bangång för klass 9-11

Ca 10.45       framhoppning i ridhuset för klass 9-11

Ca 11.10       första start kl 9-11

 

klass 9           20 cm ponny

1.    Filippa Davidsson                         Golden Bell

2.    Ronja Carlsson                             Foxxy

 

Klass 10        30 cm ponny

1.    Fanny Björklund                           Faxi

2.    Julia Karlsson                               Bellis

3.    Madelene Glasell                         Foxxy

 

Klass 11        40 cm ponny

1.    Lee Adolfsson                              Viking

2.    Wilma Bodlund                             Golden Bell

3.    Michaela Bengtsson                     Wilma

4.    Emelie Hjelm                                Sir Gambler

5.    Isabelle Bengtsson                       Schaggy

6.    Elin Bengtsson                             Amanda

7.    Emelie Hjelm                                Sir Gambler

8.    Julia Lundell                                 Viking

 

Efter sista start banbyggnad ca 10 min

Därefter bangång 10 min

Därefter framhoppning 15 min för deltagande ekipage i klass 12 och 13

 

Klass 12        50 cm ponny

1.    Elin Bengtsson                             Amanda

2.    Josefin Andersson                        Stardust

3.    Alicia Svensson                            Kiara

4.    Vilma Hansson                             El Ninjo

5.    Desirée Aronsson                         Bea

6.    Emilia Larsson                              Carisma

7.    Thelma Wessman                        Karisma

8.    Desirée Aronsson                         Bea

9.    Josefin Andersson                        Stardust

 

Klass 13        60 cm ponny

1.    Wilma Johansson                         Ramson

2.    Vilma Hansson                             El Ninjo

3.    Julecka Albrecht                          Foxxy

4.    Emilia Larsson                              Carisma

 

Efter sista start höjer vi banan samtidigt är det bangång för klass 14, 15 och 16 (70-90 cm) i 10 min

Därefter framhoppning för dessa ekipagen i 15 min

 

Klass 14        70 cm ponny

1.    Wilma Johansson                         Mickey

2.    Rebecka Larsson                         Niclas

3.    Johanna Hillar                              Karisma

4.    Wilma Johansson                         Mickey

 

Klass 15        80 cm ponny

1.    Tilda wessman                             Ultra

2.    Cissi Einarsson                             Conny

 

Klass 16        90 cm ponny

1.    Tilda wessman                             Ultra

 

 

 

 

 

 

Ryttarmeddelande

 

Välkommen till årets hjärtehopp!

 

Sekretariatet: öppnar kl 09.15

Efteranmälan: kan göras i sekretariatet fram till 30 min före klassens början.

Vaccinationsintyg för ryttare med egen häst: skall uppvisas i sekretariatet.

Startavgift: skall vara kontant betald på plats innan ryttarens första start. (Ta gärna med

jämna pengar)

Förfrågningar: kan göras till Lotta Andersson gärna SMS

eller 070-6625714  Bibbi Davidsson 0739-513941

(Enl. nya TR är det tillåtet för D-ponnyer att starta på hästtävling)

 

Tävlingen hållls i:                 Ridhuset

Parkering för personbilar:   Paddocken och på andra sidan vägen

Parkering för hästtransporter: Paddocken

Collecting ring:                    Parkeringen

Framridning:                                             Hagen vid ridhuset

Framhoppning:                   I ridhuset på bestämda tider (se ovan)

Sekretariat:                         Klubbrummet

Mini cafée:                          Klubbrummet

 

Funktionärslista:

 

Ni som har möjlighet före eller efter start att hjälpa till som funktionär bara en stund är  hjärtligt välkomna att hjälpa till där det behövs ex. på banan, in och utsläpp. Höja hinder, fiket, stallet mm.

Vill du hjälpa till? – Meddela Lotta eller Bibbi

 

Parkering:                           Rita A(fram till kl 10.00)

Collecting ring:                    Rita (efter 10.00)

Sekretariatet och Cafée:    Mikaela

Speaker:                             Bibbi

In/utsläpp/rosettutdelare:    Linnea S

Ljud:                                    Torbjörn A

Banbyggare:                       Lotta A

På banan:                           Lotta A, Eva D,

Sjukvård:                            Miia

 

                     

 

 

 

 
< Föregående   Nästa >
Bellino_3_dagridlager_1_2005 025-w400.jpg
 
© 2018 Pinnaso